Hydroizolace ploché střechy je vždy citlivá záležitost a proto vyžaduje zvýšenou pozornost a skutečnou technickou zdatnost.
Vzhledem k tomu, že se na ploché střeše drží sníh a také srážková voda, je nejdůležitějším prvkem ploché střechy hydroizolační vrstva. Hydroizolace používané na ploché střechy se dělí na tzv. povlakové – zde patří např. asfaltové pásy, a PVC folie a stěrkové, kam patří např. tekuté lepenky. Nejmodernějším typem hydroizolačních vrstev jsou nátěrové izolace silikon Gaco.
Použitím stříkané či nátěrové hydroizolační vrstvy dochází k vytvoření jednolité vrstvy s dokonalou přídržností k podkladu a všechna kritická místa střechy jsou tak dokonale ošetřena. Vyřeší se tím častý problém při použití povlakových izolací (tedy asfaltových pásů nebo PVC folií), jsou spoje a ošetření problematických míst jako jsou střešní výpustě, komíny a atiky. Silikonový nátěr je velmi lehký a celý systém již dále nezatěžuje střešní konstrukci.
Výslednou povrchovou úpravu tvoří hydroizolační systém silikon s dokonalým řešením všech detailů. Tento systém navíc poskytuje ochranu izolační polyuretanové pěny proti UV záření, odráží 85% slunečních paprsků a odolává náletům ptactva.
Výhody hydroizolačních systémů Chytrá pěna:
- Aplikace na stávající podklad = úspora financí pro investora
- Rychlost aplikace
- Nízká hmotnost – nedochází k zatížení konstrukce střechy
- Dokonalé ošetření kritických míst střechy – žádné spoje
- Dlouhá životnost
- Možnost kombinace s Chytrou pěnou jako zvýšení izolace střechy
Technologický postup hydroizolace ploché střechy
Na základě podrobného prošetření stavu střechy, včetně vlhkosti v konstrukci a definici kritických míst, stanovíme vhodný technologický postup.
Příprava povrchu
Příprava povrchu je velmi důležitou součástí úspěšné realizace. Podklad je nejprve nutné dokonale očistit a případně odmastit. V některých případech je také nutné povrch vybrousit. Pokud se jedná o aplikaci hydroizolace na stávající podklad např. z asfaltových pásů, je nutné odstranit boule, povrch srovnat a zpětně natavit odchlípnutá místa. Pokud jsou na střeše místa, kde jsou spáry a praskliny, je nutné je přetmelit.
Vytvoření adhezního můstku
Proto, abychom zajistili dokonalou přídržnost k podkladu, je potřeba na připravený podklad aplikovat penetrační nátěr. Užívané penetrační nátěry se liší dle povrchu, je nutné např. rozlišit, zda se jedná o savý či nesavý podklad.
Nátěr hydroizolační vrstvy
Na takto připravený povrch se aplikuje samotná hydroizolace. V případě samostatné hydroizolační vrstvy se používá min. 2 kg materiálu na 1 m2, což v praxi odpovídá vrstvě 2 – 3 mm.
Konečná povrchová úprava
Po aplikaci hydroizolačního systému Chytrá pěna již není potřeba žádné další ošetření a povrch tak dokonale slouží svému účelu.
V případě pochozích střech či teras provádíme také protiskluzovou úpravu vsypem křemičitého písku.
Zaujala Vás tato nabídka?
Chci spočítat cenuDoporučené produkty
Hodí se pro
- rodinné domy, pasivní domy, ekologické domy
- horské stavby, rekreační objekty
- komerční objekty, hotely, kanceláře
- dřevostavby, novostavby
- garáže
Nechejte si spočítat cenu vaší izolace

Přidat poznámku

Ušetříte až 70% nákladů
na vytápění
Nástřikem Chytré pěny® vytvoříme rovnoměrnou vrstvu bez spár a tepelných mostů. Teplo tak nemá kudy unikat a vám se citelně sníží náklady za energie.

Návratnost investice
do 5 - 8 let
Investice do zateplení Chytrou pěnou se vám vrátí do několika málo let na úsporách. A to se vyplatí!

Rodinný dům do 200 m2
zateplíme už za 1 den
Víme, že čas jsou peníze a není radno jím zbytečně plýtvat. Narozdíl od jiných izolací, jejichž aplikace by trvala i několik týdnů, jsme schopni zateplit domy během jediného dne.