logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
 • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Hydroizolace ploché střechy

picture: top-page

Hydroizolace ploché střechy je vždy citlivá záležitost a proto vyžaduje zvýšenou pozornost a skutečnou technickou zdatnost.

Vzhledem k tomu, že se na ploché střeše drží sníh a také srážková voda, je nejdůležitějším prvkem ploché střechy hydroizolační vrstva. Hydroizolace používané na ploché střechy se dělí na tzv. povlakové – zde patří např. asfaltové pásy, a PVC folie a stěrkové, kam patří např. tekuté lepenky. Nejmodernějším typem hydroizolačních vrstev jsou nátěrové izolace silikon Gaco.

Použitím stříkané či nátěrové hydroizolační vrstvy dochází k vytvoření jednolité vrstvy s dokonalou přídržností k podkladu a všechna kritická místa střechy jsou tak dokonale ošetřena. Vyřeší se tím častý problém při použití povlakových izolací (tedy asfaltových pásů nebo PVC folií), jsou spoje a ošetření problematických míst jako jsou střešní výpustě, komíny a atiky. Silikonový nátěr je velmi lehký a celý systém již dále nezatěžuje střešní konstrukci.

Výslednou povrchovou úpravu tvoří hydroizolační systém silikon s dokonalým řešením všech detailů. Tento systém navíc poskytuje ochranu izolační polyuretanové pěny proti UV záření, odráží 85% slunečních paprsků a odolává náletům ptactva.

Výhody hydroizolačních systémů Chytrá pěna:

 • Aplikace na stávající podklad = úspora financí pro investora
 • Rychlost aplikace
 • Nízká hmotnost – nedochází k zatížení konstrukce střechy
 • Dokonalé ošetření kritických míst střechy – žádné spoje
 • Dlouhá životnost
 • Možnost kombinace s Chytrou pěnou jako zvýšení izolace střechy

Technologický postup hydroizolace ploché střechy

Na základě podrobného prošetření stavu střechy, včetně vlhkosti v konstrukci a definici kritických míst, stanovíme vhodný technologický postup.

Příprava povrchu

Příprava povrchu je velmi důležitou součástí úspěšné realizace. Podklad je nejprve nutné dokonale očistit a případně odmastit. V některých případech je také nutné povrch vybrousit. Pokud se jedná o aplikaci hydroizolace na stávající podklad např. z asfaltových pásů, je nutné odstranit boule, povrch srovnat a zpětně natavit odchlípnutá místa. Pokud jsou na střeše místa, kde jsou spáry a praskliny, je nutné je přetmelit.

Vytvoření adhezního můstku

Proto, abychom zajistili dokonalou přídržnost k podkladu, je potřeba na připravený podklad aplikovat penetrační nátěr. Užívané penetrační nátěry se liší dle povrchu, je nutné např. rozlišit, zda se jedná o savý či nesavý podklad.

Nátěr hydroizolační vrstvy

Na takto připravený povrch se aplikuje samotná hydroizolace. V případě samostatné hydroizolační vrstvy se používá min. 2 kg materiálu na 1 m2, což v praxi odpovídá vrstvě 2 – 3 mm.

Konečná povrchová úprava

Po aplikaci hydroizolačního systému Chytrá pěna již není potřeba žádné další ošetření a povrch tak dokonale slouží svému účelu.

V případě pochozích střech či teras provádíme také protiskluzovou úpravu vsypem křemičitého písku.

 

Sanace a renovace

Volbou kvalitní izolace ušetříte peníze i starosti

Pokud vám střechou zatéká, chystáte se na renovaci bazénu, nebo zkrátka jen chcete ušetřit náklady na energie, vhodná izolace je jedním z nejdůležitějších aspektů, které je nutné promyslet. Právě u izolací totiž platí pravidlo, že levné vyjde draho.

Izolace Chytrou pěnou je investice, která se vám na energetických úsporách vrátí už do 5–8 let. A protože pěna v čase své izolační vlastnosti nemění, jediným krokem se tak elegantně zbavíte problémů na několik desítek let dopředu.

Izolační pěna je v současnosti nejlepším tepelně izolačním materiálem, je vzduchotěsná a vzhledem k tomu, že se vyrábí přímo na místě aplikace, snadno vyplní jakýkoliv, i hůře přístupný prostor. Zároveň dokonale přilne ke většině povrchů a vytvoří celistvou vrstvu bez skulin či prasklin.

Hledáte ideální řešení pro sanaci a renovaci? Obraťte se na nás! Společně vybereme to nejlepší řešení pro vaši konkrétní situaci.

 

Sanace plochých střech

Rekonstrukce ploché střechy je vždy citlivá záležitost a proto vyžaduje zvýšenou pozornost a skutečnou technickou zdatnost. Velmi častým problémem bývá enormní přetížení střechy několika vrstvami asfaltových pásů, což neúměrně zatěžuje celou konstrukci. To může vést až ke statickému narušení stavby.

Použitím stříkané či nátěrové hydroizolační vrstvy dochází k vytvoření jednolité vrstvy s dokonalou přídržností k podkladu a všechna kritická místa střechy jsou tak dokonale ošetřena. Vyřeší se tím častý problém při použití povlakových izolací (tedy asfaltových pásů nebo PVC folií), jsou spoje a ošetření problematických míst jako jsou střešní výpustě, komíny a atiky.

Na základě podrobného prošetření stavu střechy, včetně vlhkosti v konstrukci a definici kritických míst, stanovíme vhodný technologický postup

Revitalizace střechy Chytrou pěnou

Revitalizace střechy Chytrou pěnou umožňuje aplikaci na stávající ošetřený povrch. Střešní pěna je velmi lehká a celý systém již dále nezatíží střešní konstrukci. Výslednou povrchovou úpravu tvoří hydroizolační systém silikon s dokonalým řešením všech detailů. Tento systém navíc poskytuje ochranu izolační polyuretanové pěny proti UV záření.

Výsledkem je celkově renovovaná plochá střecha s tepelně izolační vrstvou.

Zaujala Vás tato nabídka?

Chci spočítat cenu

Doporučené produkty

Hodí se pro

 • rodinné domy, pasivní domy, ekologické domy
 • horské stavby, rekreační objekty
 • komerční objekty, hotely, kanceláře
 • dřevostavby, novostavby
 • garáže

Nechejte si spočítat cenu vaší izolace

m2
mm

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

pinguin Pod značkou Chytrá pěna je realizováno již více jak 7786 staveb, což z nás činí lídra na trhu se stříkanou izolací. Příště můžeme přijet i k vám!

Přidat poznámku

icon

Ušetříte až 70% nákladů
na vytápění

Nástřikem Chytré pěny® vytvoříme rovnoměrnou vrstvu bez spár a tepelných mostů. Teplo tak nemá kudy unikat a vám se citelně sníží náklady za energie.

icon

Návratnost investice
do 5 - 8 let

Investice do zateplení Chytrou pěnou se vám vrátí do několika málo let na úsporách. A to se vyplatí!

icon

Rodinný dům do 200 m2
zateplíme už za 1 den

Víme, že čas jsou peníze a není radno jím zbytečně plýtvat. Narozdíl od jiných izolací, jejichž aplikace by trvala i několik týdnů, jsme schopni zateplit domy během jediného dne.

 • icon

  Ušetříte až 70% nákladů
  na vytápění

  Nástřikem Chytré pěny® vytvoříme rovnoměrnou vrstvu bez spár a tepelných mostů. Teplo tak nemá kudy unikat a vám se citelně sníží náklady za energie.

 • icon

  Návratnost investice
  do 5 - 8 let

  Investice do zateplení Chytrou pěnou se vám vrátí do několika málo let na úsporách. A to se vyplatí!

 • icon

  Rodinný dům do 200 m2
  zateplíme už za 1 den

  Víme, že čas jsou peníze a není radno jím zbytečně plýtvat. Narozdíl od jiných izolací, jejichž aplikace by trvala i několik týdnů, jsme schopni zateplit domy během jediného dne.