Víc než izolace...

Zajímavosti a novinky o izolacích

Zateplení ploché střechy? S Chytrou pěnou žádný problém

Každý, kdo má vlastní dům, se snaží o co největší snížení tepelných, a s tím spojených i finančních ztrát. Precizní zateplení stěn se tak stává běžnou praxí u každého domu a věnujeme mu mnoho pozornosti. Často se však stává, že i s nejlepším zateplením nejsou požadované výsledky ideální. Většina z nás totiž podceňuje zateplení a izolaci jedné z nejdůležitějších částí domu – střechy.

18.10.2018 Číst dále

Jak vybrat správný materiál pro zateplení?

Správné zateplení domu zabrání tepelným ztrátám a dokáže vám tak ušetřit velké množství peněz. V současnosti máte mnoho možností, čím svůj dům zateplit a ne vždy je snadné zvolit ten pravý způsob, který vám v dlouhodobém horizontu peníze opravdu ušetří. Proto jsme pro vás porovnali tři nejpoužívanější izolační materiály: polystyren, minerální vatu a polyuretanovou pěnu.

23.08.2018 Číst dále

A tenhle znáte? Nejčastější mýty o PUR pěnách

Ačkoliv je stříkaná polyuretanová pěna na trhu již téměř 70 let a za tu dobu se stala oblíbeným izolačním materiálem, stále se o ní i po letech šíří v odborné i laické veřejnosti řada mýtů. Řekněme si, jaké jsou nejčastější pověry, a vysvětleme si, proč je skutečnost úplně jiná.

26.04.2018 Číst dále

Jak vyčistit graffiti? Chytré nátěry: lesklejší povrch i boj proti vandalům

Zbavit se znečištění stěn, jako jsou plísně, bakterie, či třeba graffiti, někdy představuje těžký oříšek. Program Chytré nátěry se proto zaměřuje nejen na produkty, pomocí kterých znečištění odstraníte, ale také na produkty, kterým povrch ochráníte. Špína, ani malůvky vandala na stěně nepřilnou a vy je jednoduše setřete.

13.03.2018 Číst dále