Víc než izolace...
phone+420 735 700 770
Znáte z TV - Loskuták

Tepelná izolace fasády

Tepelná izolace fasády je spolu se zateplením střechy nejdůležitější část zateplení objektu. ✅ V našich klimatických podmínkách se používají dva základní druhy zateplení fasády a to vnější certifikovaný kontaktní zateplovací systém (ETICS) a systém provětrávaných fasád. U prvního případu bohužel není možné z důvodu certifikace měnit izolant a použít tak stříkanou izolaci. Certifikace spočívá právě ve společné skladbě jednotlivých materiálů. Tento systém však plně nahrazuje systém provětrávané fasády.

 

Systém provětrávané fasády Chytrá pěna®

Provětrávaná fasáda, označovaná také jako odvětrávaná fasáda, je jedno z nejúčinnějších zateplení ve smyslu ochrany stavby z hlediska vlhkosti. Jedná se o systém zateplení, jehož součástí je větrací mezera, která umožňuje nadále obvodovým stěnám dýchat a odvádět případnou vlhkost z konstrukce.

Chytrá pěna se aplikuje vždy do připravené pomocné konstrukce (fasádního roštu). Pro zděné objekty se používá měkká Chytrá pěna® EKO S500 s otevřenou strukturou buněk, která umožňuje průchod vodních par ze stěny domu. Pro kontejnerové domy nebo plechové haly se používá tvrdá Chytrá pěna® EKO H200 s uzavřenou strukturou buňek. V obou případech vzniká mezi fasádním roštem a záklopem (pohledovou vrstvou) větrací mezera. Vodní páry tedy mohou ze stěny odcházet skrze tepelnou izolaci a větrací mezera pak systémem spodního nasávání a vrchního odtahu páry vytáhne pryč od stěny a z celé konstrukce. 

Systém provětrávané fasády Chytrá pěna je určen prakticky pro všechny typy staveb a domů včetně dřevostaveb i domů se záměrem zachovat na povrchu fasády klasický vzhled omítnuté stěny. Toto zateplení Chytrou pěnou velmi ocení majitelé dříve postavených domů, kteří se obávají po provedení zateplení problémů s vlhkostí, nebo tento problém již mají. 

Systém provětrávané fasády Chytrou pěnou umožňuje zvolit konečnou povrchovou úpravu fasády zcela podle představ zákazníka.

Spočítejte si cenu Vaší izolace

Spočítejte
si cenu
vaší izolace
? ? ? ? ?
? ? ? (více)
+ Přidat poznámku