logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
 • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

EKO S 500 - měkká izolační pěna

picture: top-page

Chytrá pěna EKO S 500 je měkká izolační polyuretanová pěna, která funguje jako tepelná i zvuková izolace a je ideálním řešením pro zateplení a izolaci krovů, stěn, podkroví a stopů a dalších míst kde je materiál izolace hodně namáhaný a skrytý.

Díky otevřené buněčné struktuře Chytrá pěna EKO S 500 neodráží zvuk, ale pohlcuje ho - to z ní dělá dokonalou zvukotěsnou izolaci. Měkká pěna je jednou z nejpokrokovějších izolací na světě. Po nastříkaní pěna nabývá na objemu a to až 120x. Zaplní tak každou (i sebemenší) mezeru a vytvoří tak krásně souvislou vzduchotěsnou izolační vrstvu, která skvěle izoluje a je 100% ekologicky nezávadná. Na rozdíl od skelné vaty nebo foukané celulozy neláká hlodavce ani jiné škůdceZabraňuje také tvorbě plísní a šíření prachu.

Izolační pěna EKO S 500 je tedy kompletní izolační a vzduchově bariérový systém, který izoluje a těsní stěny, podlahy, střechy a stropní dutiny proti proudění vzduchu, včetně mezer kolem elektrických zásuvek, podlahových lišt, prostorů kolem oken a dveří, atd. To znamená, že vzduch (teplý nebo studený), nemůže pronikat skrz zdi a nemohou tak vznikat prostory teplých nebo studených míst (tepelné mosty). Tím, že horký vlhký vzduch, nemůže vstoupit do stěny, nemůže dojít ke kondenzaci vody na chladných površích, která způsobuje plísně. Studený vzduch v zimě a horký vzduch v létě nemůže projít izolační pěnou, tak jak je to běžné u jiných izolačních materiálů.

Jaké jsou výhody EKO S 500?

Hlavní výhodou je zjednodušení a zrychlení procesu výstavby pro stavebníka, EKO S 500 odstraňuje hlavní příčiny problémů obvodového pláště budovy, tj. vzduchem nesený pohyb vlhkosti a změny teplot. Náklady na vytápění a chlazení jsou obvykle sníženy o 30 až 50%. Pěna EKO S 500 je inertní a stabilní v dlouhodobém horizontu. Hodnota tepelného odporu R je chemicky a fyzikálně stabilní za normálních podmínek mezi (- 40 °C až + 90 °C).

Jak je to kolem elektrického vedení?

Neexistuje žádný zvláštní požadavek na zapouzdření elektrických vodičů, nic víc, než co je požadováno u všech typů izolací. Stejně jako u jiných izolací, jako jsou minerální vata, celulóza, polystyren, pokud jsou používány správné velikosti a typy elektrických drátů, nedochází k žádnému přehřívání elektrických vodičů.

Je EKO S 500 korozivní pro kovy?

Ne, EKO S 500 je nekorozní. Je neutrální, což znamená, že není ani kyselý ani zásaditý. Tento produkt nebude způsobovat korozi ani na kovových sloupcích ani na jiných kovových prvcích, které se obvykle nachází ve stavebnictví.

Je EKO S 500 izolace podporující růst plísní nebo sama plesniví?

Ne, EKO S 500 neobsahuje žádné stopy potravin, proto nemůže dojít k růstu bakterií nebo plísní. Efektivní vzduchově těsnící vlastnosti pěny EKO S 500 zabraňují přístupu horkého vzduchu na chladné části stěn. Tento efektivní vzduchotěsnící proces neumožní kondenzaci vlhkosti ve stěně dutiny. Odstranění kondenzace uvnitř stěny efektivně zabraňuje růstu plísní a plesnivění.

A co škůdci, tj. šváby, mravenci a myši?

Pěnová izolace neobsahuje žádné stopy potravin, ale to by nebyla dostatečná bariéra pro jejich vstup v případě, že by se rozhodli překonat izolaci. Jednoduše škůdci jdou “cestou nejmenšího odporu”, a pokud nemohou odhalit zdroj potravy pak se za normálních okolností nepokoušejí bariérou projít. V tomto smyslu, EKO S 500 působí jako fyzická překážka a zápachová bariéra, která dlouhodobě vykazuje velmi výrazné snížení počtu škůdců v obydlí.

Jaké jsou akustické vlastnosti pěny EKO S 500?

Pěnová izolace má vynikající zvukově absorpční vlastnosti a příznivé zvukově přenosové vlastnosti. Když porovnáme EKO S 500 a další izolace, nalezneme velmi pozoruhodný rozdíl. Jako efektivní vzduchové těsnění, eliminuje vzduchové mezery, přes které se zvuk pohybuje nejčastěji. EKO S 500 izolace je lepší v eliminaci frekvencí, které zahrnují nejčastější zvuky, lidský hlas a zvuk stereo hudby. Pro stěny izolované pěnou EKO S 500 je koeficient redukce šumu 75 dB, a přenos zvuku je max. 39 dB.

Existují zdravotní rizika spojená s použitím pěny EKO S 500?

Ne, EKO S 500 je zcela “zelený” produkt. Žádné toxické nebo karcinogenní částice neobsahuje.

Roztahuje nebo smršťuje se EKO S 500?

Ne, EKO S 500 Izolace je stabilní. Reakce, která vytvořila EKO S 500 je nezvratná a pěna se tak nemůže rozkládat na své dílčí části. Je pěna pružná? Izolační pěna zůstává pružná po celou dobu životnosti budovy. Jak se stavba reaguje se změnami teploty v ročních obdobích, díky pružnosti se pěna EKO S 500 bude pohybovat se změnami bez zničení těsnění všech spojů.

Jaké jsou náklady na izolační systém EKO S 500?

EKO S 500 je považován za mírně dražší než většina konvenčních izolací, ale EKO S 500 není možné porovnávat s běžnou izolací. Při použití pěnové izolace EKO S 500 dochází vlastně k vzduchovému těsnění stavebních konstrukcí, což eliminuje energetické úniky vzduchu a související problémy s vlhkostí, plísní a kondenzační problémy uvnitř zdí atd. Při výpočtu skutečných nákladů je třeba zvážit případnou nutnost zmenšit vytápěcí systémy, odstranění přehřívání, a eliminovat významnou část materiálových a mzdových nákladů spojených s běžnými přístupy k izolaci konstrukcí.

Laickou chybou je, že se porovnávají náklady na běžné izolace proti EKO S 500 pěnové izolaci. Investované prostředky při výstavbě nebo rekonstrukci tvoří zanedbatelnou část celkových nákladů na domov, ale vaše dlouhodobé náklady na energii se výrazně snižují. Když plánujete použití pěnové izolace, pamatujte, že je mírně dražší, ale o to vám poskytne výrazně lepší výkon a pohodlí domova. Životnost pěny je na rozdíl od ostatních izolací konstruována na životnost domu. Dodatečné investiční náklady se obvykle zaplatí do 3 let a následně budete pokračovat v šetření peněz za energie každý rok.

Tabulka srovnání síly nástřiků PUR pěny

Produkt Součinitel prostupu tepla
U dle ČSN 730540
Tepelný odpor
R
 
  Síla nástřiku měkká
pěna EKO S500
Síla nástřiku polotvrdá
pěna EKO H200
Chytrá pěna® ECONOMY U ≤ 0,24 Wm2K  R ≤ 4,05 m2K/W  50 – 150 mm 30 – 90 mm
Chytrá pěna® KLASIK U ≤ 0,15 Wm2K R ≤ 6,48 m2K/W   160 – 240 mm 100 – 150 mm
Chytrá pěna® PREMIUM U ≤ 0,12 Wm2K  R ≤ 8,38 m2K/W 250 – 310 mm  160 – 190 mm
Chytrá pěna® PASIV U ≥ 0,11 Wm2K R > 8,65 m2K/W   320 mm a více 200 mm a více

Hodí se pro H500

 • střechy, podkroví, stropy, stěny, provětrávaná fasáda, suterény, sklepy,
 • novostavby, rekonstrukce, bytové domy, starší zástavba, dřevostavby

Nechejte si spočítat cenu vaší izolace

m2
mm

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

pinguin Pod značkou Chytrá pěna je realizováno již více jak 7726 staveb, což z nás činí lídra na trhu se stříkanou izolací. Příště můžeme přijet i k vám!

Přidat poznámku

icon

Ušetříte až 70% nákladů
na vytápění

Nástřikem Chytré pěny® vytvoříme rovnoměrnou vrstvu bez spár a tepelných mostů. Teplo tak nemá kudy unikat a vám se citelně sníží náklady za energie.

icon

Návratnost investice
do 5 - 8 let

Investice do zateplení Chytrou pěnou se vám vrátí do několika málo let na úsporách. A to se vyplatí!

icon

Rodinný dům do 200 m2
zateplíme už za 1 den

Víme, že čas jsou peníze a není radno jím zbytečně plýtvat. Narozdíl od jiných izolací, jejichž aplikace by trvala i několik týdnů, jsme schopni zateplit domy během jediného dne.

 • icon

  Ušetříte až 70% nákladů
  na vytápění

  Nástřikem Chytré pěny® vytvoříme rovnoměrnou vrstvu bez spár a tepelných mostů. Teplo tak nemá kudy unikat a vám se citelně sníží náklady za energie.

 • icon

  Návratnost investice
  do 5 - 8 let

  Investice do zateplení Chytrou pěnou se vám vrátí do několika málo let na úsporách. A to se vyplatí!

 • icon

  Rodinný dům do 200 m2
  zateplíme už za 1 den

  Víme, že čas jsou peníze a není radno jím zbytečně plýtvat. Narozdíl od jiných izolací, jejichž aplikace by trvala i několik týdnů, jsme schopni zateplit domy během jediného dne.