logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Stříkaná PUR pěna izoluje beze spár

picture

Přemýšlíte o nejvýhodnější variantě izolace vašeho domu nebo průmyslových prostor a chcete se vyhnout materiálům, při jejichž použití vznikají byť jen minimální spáry, jako je například polystyrén nebo minerální vata? Ideálním řešením pro vás může být použití stříkané PUR pěny.

Spáry mohou ovlivnit funkčnost izolace

Materiály, při jejichž použití dochází ke vzniku spár, jsou náchylné na precizní provedení. Často se kvůli minimalizaci rizik musí nanášet ve dvou vrstvách, aby byly spáry v první vrstvě co možná nejlépe utěsněné. I přesto ale může docházet k pronikání vlhkosti právě těmito malými prostory mezi jednotlivými díly izolace.

Minimalizace množství spár brání zatékání do izolace a následnému vzniku plísní, čímž zvyšuje tepelný komfort objektu. Ve spárách se navíc mohou usazovat nevítaní návštěvníci z řad hmyzu.

PUR pěna vyplní každou skulinku

Zateplení PUR pěnou v sobě pojí kombinaci izokyanátu s pryskyřicí a nadouvadel, s jejichž pomocí znásobí obsažené látky svůj objem až stopadesátinásobně. PUR pěna se aplikuje pomocí speciální stříkací pistole. Díky postupu nanášení PUR pěny a jejím schopnostem lze snadno vyplnit i ty nejmenší prostory tak, aby nedocházelo ke vzniku spár nebo tepelných mostů.

 Ačkoliv by se mohlo zdát, že si s aplikací PUR pěny snadno poradíte sami, raději volte pomoc zkušených profesionálů. Vyhnete se tak vzniku dutin a dalších chyb, které vedou ke snížení nebo ztrátě tepelně izolačních vlastností tohoto materiálu.

Chytrá pěna – ekologické a dlouhodobé řešení

Jednou z forem PUR pěny je i Chytrá pěna. Mezi její největší přednosti patří ekologičnost, minimální potřebná vrstva a tedy maximální zachování prostoru, rychlost aplikace, mimořádné tepelně izolační vlastnosti a v neposlední řadě i dlouhá životnost – izolace Chytrou pěnou vydrží až 30 let. Na rozdíl od minerální vaty PUR pěna nechutná hlodavcům, nemusíte se tedy obávat jejího zničení škůdci.

Rozhodli jste se pro využití Chytré pěny? Obraťte se na nás. Pomůžeme vám vybrat nejvhodnější řešení a spočítáme množství potřebného materiálu. Můžeme vám zajistit i přípravu před aplikací, zakrývací práce, přípravu podkladu a následný úklid. Samozřejmostí je možnost profesionální aplikace našimi zkušenými zaměstnanci.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.