logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Životnost PUR pěny

picture

Stříkaná izolační pěna nabývá v poslední době na čím dál větší oblibě. A není se čemu divit – nejenže PUR pěna dokonale těsní a izoluje a její nanesení je velice rychlé, ale zároveň se tento izolant vyznačuje velice dlouhou životností. Naše chytrá pěna má například životnost přes 30 let. Jak dlouho tu s námi polyuretanová pěna už je a jak dlouho s námi zůstane?

Izolační pěna z 20. století

Izolační pěna není na poli izolace žádnou novinkou. Poprvé se tento způsob zateplení začal ve stavebnictví používat už v 60. letech minulého století a to v USA. Tehdejší pěny nebyly zdaleka dokonalé, primárně se jednalo o značnou ekologickou zátěž na okolní krajinu. Výrobcům se nicméně postupným vývojem tento problém podařilo eliminovat a současné polyuretanové pěny jsou již zcela zdravotně nezávadné a šetrné k přírodě.

PUR pěna coby doživotní záležitost

Není divu, že si pěnová izolace za dekády své existence dobyla srdce mnohých domácností a její obliba stále více roste. Můžou za to její dokonalé těsnící vlastnosti, kdy se na rozdíl od skelné vaty či jiného izolantu pěna bezchybně přilne na jakýkoliv povrch a obalí ho tlustou pěnovou vrstvou, která má nízkou tepelnou vodivost a není jí zapotřebí tolik, jako u jiných konvenčních materiálů.

Její největší výhoda spočívá ovšem bezesporu v délce životnosti a v neměnných vlastnostech. My v Chytré pěně uvádíme životnost až 30 let, většinou je to ale mnohem déle a pěnová izolace se tak stává doslova celoživotní záležitostí.

Když proto počítáte vstupní náklady, berte v potaz to, že například minerální či skelná vata je řádově levnější, její životnost je ale pouhých 10–15 let a časem navíc ztrácí své hydroizolační vlastnosti. Na rozdíl od toho pěnová izolace zůstává po dlouhé dekády prakticky neměnná – nijak jí neubývá, na rozdíl od vaty má nulovou potravinovou hodnotu pro hlodavce a škůdce a díky vysokým hygienickým standardům a odolnosti vůči plísním je její životnost o to delší.

Návratnost vstupní investice se tedy u chytré pěny pohybuje v rozmezí pouhých 5–8 let. Poté už budete na pěnové izolaci pouze vydělávat – nemusíte za pár let řešit nové zateplení, ušetříte až 70 % nákladů na vytápění a pokud by byl s izolací jakýkoliv problém, dáváme na naši práci záruku 5 let.

Chcete si nechat zateplit byt či dům? Ozvěte se nám – rádi vám pomůžeme a společně vybereme vhodné řešení pro vaši konkrétní situaci.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.