logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Jak zateplit staré podkroví?

picture

Máte zateplenou fasádu, ale teplo vám utíká střechou? Pak vaše úspory nebudou tak vysoké, jak jste před zateplením očekávali. Řešením je zateplení podkroví. To zajistí nejen úsporu energií, ale zároveň váš dům ochrání i před přehříváním během letních měsíců.

Jaký vybrat materiál

Podkroví se doposud nejčastěji zateplovalo tradičně, tedy vkládáním izolace (minerální pěny nebo polystyrenu) mezi krokve a pod ně. Nový, rychlejší a efektivnější způsob izolace nabízí Chytrá pěna. Jde o zdravotně nezávadný materiál, polyuretanovou pěnu, která má skvělé tepelně izolační vlastnosti, je odolná, trvanlivá, snadno se aplikuje a nevznikají při ní žádné tepelné mosty, naopak umí vyplnit každou skulinu lépe než jakýkoliv jiný izolační materiál.

Jak postupovat při zateplování?

I když aplikaci Chytré pěny zvládnou zruční kutilové i sami, vždy doporučujeme přenechat zateplování na odborníkovi. Pokud se přesto chcete pustit do zateplení podkroví svépomocí, postupujte podle následujícího návodu:

Než začnete s aplikací pěny, ujistěte se, že podkroví je připraveno k zateplení. Odeberte všechny překážky, včetně izolace a starého materiálu, které mohou bránit aplikaci pěny. Zkontrolujte také stav střešní krytiny a opravte případné poškození. Při práci s polyuretanovou pěnou je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Použijte ochranné brýle, rukavice a respirátor, aby se zabránilo styku pěny s kůží, očima a dýchacími cestami.

Nyní můžete začít s aplikací polyuretanové pěny. Nejprve nastříkejte pěnu podél okrajů stropů a stěn, abyste vytvořili přechodovou zónu, která bude bránit úniku tepla. Poté aplikujte pěnu na celou plochu podkroví v tloušťce podle doporučení výrobce. Při aplikaci pěny dejte pozor na rovnoměrné rozložení a vyplnění všech mezer a trhlin.

Po aplikaci pěny zkontrolujte, zda je rovnoměrně rozložená a pokryla celou plochu. Pokud je někde vrstva příliš tenká nebo chybí úplně, aplikujte další vrstvu pěny. Pěnu nechte uschnout a vytvrdnout podle doporučení výrobce. Poté můžete pokračovat s instalací dalších vrstev, pokud je to potřeba.

Zateplení podkroví je správným krokem k úspoře za energie i příjemnějšímu klimatu v domě. Prostřednictvím dotačního programu Nová zelená úsporám light navíc můžete žádat o dotaci, která pokryje velkou část investice do zateplení a vztahuje se i zateplování pomocí Chytré pěny. Neváhejte nás proto kontaktovat, abychom zateplování vašeho podkroví mohli zahájit co nejdříve.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.