logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Jak zateplit dřevostavbu?

picture

Dřevostavby jsou čím dál populárnější volbou bydlení. Vizuální atraktivita, rychlá stavba a nízké energetické nároky lákají mnohé. Dřevostavby skýtají mnoho výhod, které může ještě posunout kvalitní zateplení. Jakou izolaci ale zvolit?

Možnosti zateplení dřevostavby

Zateplení dřevostavby představuje klíčový krok k optimalizaci energetické účinnosti i tepelného komfortu v interiéru. Existuje několik možností. Co se týče částí domu - základy, podlaha a obvodové stěny, střecha – i materiálů, jako  jsou minerální vata, pěnový polystyren  anebo PUR pěna.

Abyste zvolili správnou izolaci, je potřeba zhodnotit faktory jako je tepelná vodivost, trvanlivost a odolnost, náklady na instalaci nebo třeba environmentální dopad. Při výběru zateplovacího materiálu je důležité brát v úvahu specifika dřevěné stavby.

PUR pěna a její výhody

Různé druhy polyuretanová pěny, včetně naší Chytré pěny, se stávají hlavním izolačním materiálem. A to platí i pro dřevostavby. Tento materiál se vyznačuje vynikající tepelnou izolací a schopností tvořit účinnou bariéru proti průniku vlhkosti. Jeho aplikace umožňuje dostat izolaci do míst s obtížným přístupem, což zvyšuje jeho efektivitu.

Chytrá pěna se pyšní výbornými adhezními vlastnostmi, takže umožňuje dokonalé přilnutí k povrchu. Díky tomu minimalizujete tepelné mosty a zabraníte úniku tepla. Tento materiál je rovněž odolný vůči stárnutí a degradaci, což zajišťuje dlouhodobou spolehlivost zateplení.

Izolace před zimou, horkem, parazity i škůdci

Jedním z hlavních cílů zateplení jakékoliv stavby je zajistit tepelnou stabilitu, která chrání interiér a především vás jako obyvatele před výkyvy teplot. Chytrá pěna přináší vysokou tepelnou odolnost a efektivně zajišťuje pohodlné prostředí v každém ročním období.

Zateplení dřevostavby ale nemusí být pouze o teple. Chytrá pěna je odolná také vůči parazitům a škůdcům. Vytváří bariéru, která brání vniknutí červotočů, hmyzu, plísní nebo třeba nepříjemných hlodavců.

Pěna funguje také účinně blokuje hluk, takže si budete moci užít pravou domácí pohodu.

Šetrná izolace s dotací

Šetrnost je jistě dobrá vlastnost, ať už se týká životního prostředí nebo vaší peněženky. Chytrá pěna zajistí maximální energetickou efektivitu a snížení nákladů na vytápění vašeho domova. Takže prvotní investice se vám rychle vrátí.

Celkově lze říci, že pěna je ideální volbou pro ty, kteří hledají efektivní, trvanlivou a šetrnou izolaci. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám light na ni navíc můžete získat finanční podporu, která pokryje velkou část nákladů. Obraťte se na nás ještě dnes a my vám poradíme, jak na to.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.