logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Jak izolovat základovou desku?

picture

Nezáleží na tom, zda připravujete novostavbu, nebo chcete snížit energetickou náročnost staršího domu, izolace základové desky je tím pravým krokem. Tato izolace dokáže eliminovat tepelné ztráty a pronikání vlhkosti do vašeho domu a výrazně tak přispět k úspoře vašich peněz. Co izolace základové desky obnáší a jaký materiál je vhodné použít jsme pro vás sepsali v následujícím článku.

Možnosti zateplení základové desky

Existuje několik metod pro izolaci základové desky. Tím nejčastějším je aplikace asfaltových pásů na povrch základové desky a kolem jejího obvodu. Tento přístup je relativně jednoduchý a cenově dostupný, ale řeší jen vlhko a ne tepelné mosty základové desky. Dnes mu ale velmi zdatně konkuruje polyuretanové pěna.

Polyuretanová pěna, často označovaná jako PUR pěna, představuje moderní a výkonný materiál, který se aplikuje ve formě tekutého materiálu, který následně expanduje a vytváří dokonale přizpůsobenou izolační vrstvu. PUR pěna tak dokáže těsně uzavřít povrch základové desky, minimalizovat riziko úniku tepla a vlhkosti a účinně eliminovat vznik tepelných mostů. Navíc je montáž polyuretanové pěny rychlá – pro stavby o rozloze do 150 m² lze izolaci provést během jednoho dne. Je však třeba zdůraznit, že pro provedení izolace polyuretanovou pěnou je nezbytná odborná znalost a zkušenosti.

Chytrá izolace základů

Mezi varianty polyuretanových pěn patří také Chytrá pěna, která přináší ekologické a trvanlivé řešení izolace. Chytrá pěna vytváří nepřerušenou izolační vrstvu, což maximalizuje její účinnost, stabilizuje teplotu ve vašem domě a zvyšuje vaši energetickou úsporu. Vzhledem k této schopnosti rovněž minimalizuje riziko pronikání vlhkosti a vzniku plísní. Základová deska je tak chráněná před poškozením a nutností sanace. Navíc je tato pěna odolná vůči hmyzu a hlodavcům, kteří ji nepoškodí a nedokážou se dostat k vám. Pokud hledáte efektivní způsob izolace základové desky, který sníží energetické náklady a výrazně zlepší tepelné podmínky ve vašem domě, pak je volba Chytré pěny tou správnou cestou.

Průběh izolace pěnou

Každé místo, na které se bude aplikovat pěna, musí být dopředu připravené, aby se dala aplikace provést. Je třeba připravit výkop pro aplikaci široký minimálně 800 - 1000 mm, nachystat podklad tak, aby byl suchý, čistý a soudržný a zakrýt okolí. Odborní technici místo nachystají a provedou aplikaci pěny. Při zateplování základové desky lze Chytrou pěnu efektivně kombinovat s hydroizolačními systémy, například systémem polyurea nebo silikonem.

Po aplikaci se na povrch nanese vyrovnávací vrstva z betonu a dokončí se povrchová úprava.

Izolace základové desky představuje krok směrem k úspoře energií a vytvoření ideálních tepelných podmínek uvnitř domu, a to jak pro novostavby, tak pro starší domy. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám light můžete získat finanční podporu, která pokryje velkou část nákladů. Obraťte se na nás ještě dnes a my vám poradíme, jak na to. Zajišťujeme také hydroizolaci základové desky.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.