logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

6 výhod hydroizolace od Chytré pěny

picture

Hydroizolace je nezbytná součást zajištění dlouhodobé trvanlivosti a stability budov. Bez ní může voda pronikat do stavebních materiálů, což vede k jejich degradaci, vzniku plísní a hnilobě a v konečném důsledku k poškození celé stavby. Hydroizolační systémy Chytrá pěna nabízejí ochranu pro váš dům, průmyslovou halu nebo sklad. Jaké jsou jejich největší výhody?

Vysoká elasticita

Silikonový nátěr vytvoří stálou a jednolitou vrstvu po celé ploše bez svárů a spojů, které jsou častým zdrojem problémů. Elasticita je jeho důležitou vlastností, která umožňuje hydroizolaci přizpůsobit se pohybům a deformacím konstrukce bez praskání nebo ztráty ochranné funkce. Tento aspekt je zvláště důležitý v oblastech s těžce dostupnými místy, vysokým výskytem teplotních změn nebo změnami podloží.

Univerzální použití

Systémů od Chytré pěny lze využít k hydroizolaci střech, teras a balkonů, bazénů, nosných zdí a základů a mnoho dalšího. Navíc uchovávají jen velmi malý elektrostatický náboj, proto se doporučují pro podlahy nebo pro obložení v elektronických laboratořích, operačních sálech či v provozních podnicích s citlivými technologiemi. Hydroizolační systém představuje ideální produkt také pro vnitřní obložení v průmyslových a komerčních oblastech.

Odolnost proti UV záření

Hydroizolační materiály Chytrá pěna jsou navrženy tak, aby odolávaly škodlivým účinkům UV záření. Silikonový nátěr v bílé barvě odráží více jak 85 % slunečního záření a výrazně tak snižuje teplotní roztažnost celého povrchu. Tato vlastnost prodlužuje životnost hydroizolační vrstvy a zajišťuje její stálou funkčnost i při dlouhodobém vystavení slunci.

Trvanlivost a chemická odolnost

Dlouhá životnost je jedním z hlavních přínosů použití hydroizolačních hydroizolace od Chytré pěny. Poskytují trvalou ochranu proti vlhkosti a nevyžadují náročnou údržbu. Chemická odolnost silikonové vrstvy zajišťuje ochranu proti agresivním látkám, které mohou být přítomny ve vodě nebo půdě.

Rychlá aplikace

Hydroizolační systémy Chytrá pěna se vyznačují snadnou aplikací, což zkracuje čas potřebný pro jejich instalaci. Díky tomu jsou vhodné jak pro rodinné domy tak pro velké průmyslové stavby a developerské projekty.

Vysoká přilnavost

Přilnavost k různým typům povrchů je dalším důležitým faktorem. Hydroizolační materiály Chytrá pěna se vyznačují vynikající přilnavostí k betonu, cihlám, dřevu, polyuretanu a polystyrenu, keramice a dalším stavebním materiálům, což zajišťuje jejich univerzální použití.

Pro více informací a odborné poradenství ohledně výběru a aplikace hydroizolace nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám s vším pomůžeme.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.