logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Na co myslet při zateplení terasy?

picture

Chystáte se zateplovat terasu? Nedostatečná tepelná izolace se může výrazně podepsat na její celkové životnosti. Velmi zásadní je rovněž hydroizolace proti zatékání. V našem článku se dozvíte, na co všechno se zaměřit.

Zateplením terasy zlepšíte tepelný komfort v místnosti pod ní. Zabraňte zbytečnému unikání tepla a zvolte ekologickou tepelnou izolaci – stříkanou polyuretanovou pěnu.

Zateplení terasy Chytrou PUR pěnou

Polyuretanová pěna vyniká skvělými vlastnostmi – neláká škůdce, perfektně těsní – po aplikaci několikanásobně zvětší svůj objem, díky čemuž utěsní i ty nejmenší skuliny – zamezí unikání tepla v zimě a v létě zase pronikání horka do vašeho domu, má velmi dlouhou životnost, její vlastnosti se vlivem času nemění a je zdravotně nezávadná.

Hodí se k zateplení šikmých i plochých střech (i pochozích), základů, stropů, podkroví, fasády a samozřejmě také balkonů a teras. Při zateplení venkovních prostor PUR pěnou se vždy obracejte na odborníky – najdou pro vás to nejlepší řešení přesně na míru.

Hydroizolace si snadno poradí s vnějšími vlivy

Hydroizolace je ve venkovních prostorách nutností. Vaše terasa je totiž neustále vystavena vlhkosti a povětrnostním vlivům. Hydroizolaci je možné provést nástřikem i nátěrem – dle typu povrchu. U nás používáme buďto vodotěsnou membránu polyureu, nebo silikon, které patří mezi nejlepší hydroizolační systémy na současném trhu.

Nátěry povrch efektivně ochrání před opotřebením, korozí i rozmary počasí. Jsou přilnavé a vynikají skvělými mechanickými i chemickými vlastnostmi. Jsou aplikovatelné jak na beton, polystyrén, asfaltovou či PVC vrstvu, tak na dřevěné a keramické podklady. Oba vytvoří jednolitou perfektně spojenou vrstvu – silikonový nátěr navíc dokáže odrážet až 85 % slunečních paprsků a je odolný vůči extrémním teplotám.

Hydroizolaci Chytrá pěna lze použít i do skladby konstrukce a na ni následně položit zvolenou povrchovou úpravu. Pokud toužíte po snadno omyvatelném povrchu s odolností vůči UV záření, nabízí se vám také možnost aplikovat na hydroizolační systém alifatický lak, opatřený protiskluzovým vsypem.

U rekonstrukce teras vám naše hydroizolace umožňuje aplikaci přímo na stávající povrch – díky tomu vás celková oprava vyjde mnohem levněji.

Hydroizolaci a tepelnou izolaci lze rovněž řešit pouze jedním krokem – použitím tvrdé PUR pěny, která zajistí obojí.

Lodžie jako místnost navíc?

Pokud chcete získat malou odpočinkovou místnost, kde budete moci pohodlně trávit čas i v zimě, ideálním řešením je zasklení a zateplení vaší lodžie. PUR pěna spolehlivě vyplní všechny škvíry, takže do místnůstky nebude vnikat chlad, navíc zabraňuje tvorbě plísní. Je ale nezbytné myslet i na systém odvětrávání – pravidelné větrání je nutností.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.