logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
 • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Na co se nás nejčastěji ptáte?

picture
 1. V čem je stříkaná polyuretanová pěna lepší než vata?

  Izolační pěna je v současnosti nejlepším tepelně izolačním materiálem. Je to dáno strukturou buněk – kapslí plněných vzduchem, kterou pěna vytváří. A protože je vrstva izolace vzduchotěsná, nedochází k profukování ani ztrátě tepla.

  Izolační pěna je jedinou izolací, která se vyrábí přímo na místě pro konkrétní prostor. Tento typ izolace navíc vyplní prostor bez mezer, spár a defektů, které vznikají u klasických materiálů, čímž se eliminují tepelné mosty, které jsou slabinou klasických izolací.

  Chytrá pěna své vlastnosti v čase neměn&iacut

 2. V čem je naše pěna lepší než ostatní pěny?

  Naše firma za dobu své existence aplikovala pěnu na více než 5 500 objektech v Čechách i na Slovensku, což z nás činí špičku v oboru se stříkanou izolací. Naši zaměstnanci pravidelně podstupují potřebná školení. Zakládáme si na kvalitě a odbornosti všech našich kolegů, aby spokojenost našich zákazníků byla maximální. Proto disponujeme i spoustou referencí, které Vám můžeme bez problému poskytnout.

  Síla nástřiku uvedená v naší kalkulaci je garantovaná. Naši aplikátoři mají povinnost tuto skutečnost hlídat. Na tomto faktu si zakládáme a považujeme jej za jednu z našich hlavních konkurenčních výhod a zákazník má jistotu,

 3. Jak je to s nasákavostí pěny?

  Nasákavost pěny, nebo vůbec stavebních materiálů je jeden z parametrů na který jsou materiály testovány na základě požadavků normy EN14315 a její stanovení se řídí normou EN(ČSN)1609.

  Je potřeba říci, že každá pěna s otevřenou strukturou buněk je nasákavá, a ani u tvrdých pěn nelze hovořit o absolutní nepropustnosti – polyuretanové pěny jsou tepelnou izolací, a tedy nenahrazují hydroizolaci. Je však jasné, že v porovnání s minerální vatou je krátkodobá nasákavost polyuretanových pěn mnohonásobně menší.

  I v případě zatečení vody do pěny zůstávají po vysušení její tepelně izolační parametry <

 4. Odkud jste a jak dlouho působíte na trhu?

  Chytrá pěna je firma s celorepublikovou působností. Centrála naší společnosti sídlí v Brně s provozovnou v Jeseníku a v celém Česku i Slovensku máme naše regionální obchodně-technické poradce, kteří provádí zaměření a návrh řešení.
  Naše aplikační soupravy se pohybují v terénu a vrací se na centrály společnosti jen při ukončení projektu. Materiálem jsou zásobováni průběžně. Náklady na dopravu k zákazníkovi vždy počítáme z určitých strategických bodů tak, aby byly tyto náklady pro zákazníka co nejvýhodnější.
  Registrovaná značka „Chytrá pěna“ existuje na

 5. Jak dlouho trvá aplikace Chytré pěny?

  Aplikace Chytré pěny probíhá velmi rychle. Rodinný dům do 200 m2 lze zateplit za 1 den.

 6. Jaká je potřebná vnější teplota pro aplikaci?

  Pro správnou aplikaci pěny, tedy k uskutečnění správné chemické reakce vzniku izolační pěny, je vyžadována teplota vzduchu a podkladu minimálně 10 °C.

  Při aplikaci pěny je vyžadován suchý podklad.

  V případě, že teploty v zimním období nedosahují těchto hodnot, je nutné prostor vyhřívat, a to jak před aplikací, tak během aplikace. Doporučujeme umístit přenosné topidlo do místnosti minimálně 12 hodin před aplikací. Veškeré prostory za pozednicí, prostupy pro okna i dveře, je nutné před aplikací uzavřít.

 7. Jaký potřebujete elektrický příkon?

  Aby vše proběhlo tak jak má, potřebuje zařízení být připojeno k odpovídajícímu zdroji elektrické energie, kterým je vždy třífázový střídavý proud tzv. 380V (resp.400V) v podobě připravené motorové zásuvky. Ta je obvykle velikosti 16, nebo 32 a u starších rozvodů čtyřkolík, nebo novějších pětikolík. Naše aplikační vozidla jsou vybavena přechodkami, takže velikost zásuvky není rozhodující. Zásuvka musí být jištěna hodnotou jističe minimálně 3x25 ampér typu B, C, D, což jsou jističe určené pro motorová zařízení. Hodnota jističe např. 25 typu A je nedostatečná, protože zvláště v nábězích zařízení dosahuje mezních hodnot jističe 25B.

 8. K čemu slouží parozábrana a musím ji použít?

  Parozábrana zabraňuje prostupu vodních par z vnitřní strany. Je nutné si uvědomit, že vzdušná vlhkost by se uvnitř domu měla pohybovat mezi 40 60 %. Vlhkost se však zvyšuje v důsledku užívání. Každý člověk denně vydýchá či vypotí 2 3 l vody. Je nežádoucí, aby vlhkost prostupovala přes konstrukci záklopu do izolace, kde se díky parametru prostupu vodních par její prostup dokonce zpomalí.

  Parozábrana má jednu důležitou vlastnost – brání rychlému vyrovnávání rozdílných venkovních a vnitřních tlaků vzduchu, což je vlastně důvod, kde při nekvali<

 9. NZÚ – Nová zelená úsporám. Dotaze pro lepší bydlení.

  Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR patří k nejefektivnějším programům v České republice zaměřeným na úspory energií v rodinných a bytových domech. Podporuje snižování energetické náročnosti obytných budov (komplexní nebo dílčí zateplení. Nová zelená úsporám podporuje renovace rodinných a bytových domů (zateplení fasády, střechy, stropů). O dotaci můžete požádat výhradně elektronicky prostřednictvím online formuláře na stránkách
  icon