Víc než izolace...
phone+420 735 700 770
AKCE 10 % sleva

Duben je ten pravý čas na zateplení

Využijte naší jarní akční nabídky. A zatepluje se slevu 10 %.

Chytré nátěry – program Biodex

Program Biodex realizuje řešení, která dlouhodobě zabezpečí nejvyšší úroveň hygienického a sterilního prostředí pro potřeby zdravotnictví, ale také vysoký standard hygieny při výrobě, zpracování, skladování potravin prostřednictvím ochranného antibakteriálního a protiplísňového nátěru.

     Ochranný nátěr je trvale elastický a paropropustný. Má dlouhodobý antibakteriální účinek na vegetativní formy mikroorganizmů nebo baktérií a zabraňuje usazování sekundárních nečistot, včetně vzniku plísní. Nátěr dlouhodobě plně zabezpečí praktickou provozní sterilitu jakýchkoli povrchů vyžadujících nejpřísnější hygienická kritéria. Nátěr splňuje mezinárodní hygienickou normu ISO100000.

Výhody nátěru BIODEX HB:

 • ionty stříbra pro vysoký a dlouhodobý účinek hubení bakterií a plísní
 • aplikace je možná i na vlhký podklad a do prostředí se stálou vysokou vlhkostí (týká se speciálně spilek v pivovarech, kde je vysoká vlhkost, nízká teplota 3 – 4°C a probíhá reakce CO2) , kde je problém s masivní tvorbou plísní.
 • nátěr zabraňuje tvorbě zlatého stafylokoku a různých dalších druhů baktérií
 • nátěr je možno aplikovat i na keramické obklady včetně spár
 • nátěr je pružný, proto nehrozí riziko vzniku mikrotrhlin
 • dokonale přilne k omítce, betonu, dřevu, sádrokartonu, oceli, keramickým obkladům, cihlám
 • odolává UV záření a stárnutí, nemění svůj vzhled
 • je nenáročný na údržbu – nátěr je omyvatelný tlakovou vodou a běžnými dezinfekčními prostředky
 • je ekonomicky výhodný – není nutno zastavit nebo omezit provoz, jak tomu bývá při konvenčních fungicidních a jiných nátěrech, které se musí min. 1 x za 2 roky obnovovat
 • účinek nátěru je min. 10 let (negativní stěry ze strany hygienických kontrol), záruka na nátěr je 5 let, nátěr je funkční v rozmezí teplot od -30°C do + 70° C

Možnosti a oblasti využití:

Oblast zdravotnictví

      Nemocnice a zdravotnická zařízení, kde je požadována nejvyšší úroveň hygienického a sterilního prostředí a kde se vykonávají operační zákroky, operace laserem, centrální sterilizace, jednotky ARO a JIP, hematologie, případně jiné místnosti, kde je požadována vysoká úroveň hygieny jako jsou lékárny, laboratoře a výrobny léčiv.

Oblast potravinářské výroby

Výroba nápojů (pivovary, lihovary, minerální vody), zpracování mléka a mléčných výrobků, zpracování masa a vajec, jatka, pekárny, mlýny, velkokapacitní kuchyně a jídelny.

Stav před aplikací nátěru v pivovaru

Stav po aplikaci nátěru

Další oblasti použití

 • Lázeňské provozy, aquaparky, welness střediska, plovárny, sauny
 • Sociální zařízení, šatny sportovních klubů
 • Veterinární zařízení
 • Velkokapacitní chovy hospodářských zvířat ( kravíny, vepříny, drůbežárny )     

      Nátěr má deklarované vlastnosti a parametry o čemž svědčí také výsledky pravidelných kontrol z hygienických stanic a jeho dlouhodobé používání bez jediné reklamace. Pro některé zákazníky však může být odrazující vyšší pořizovací cena nátěru.

Abychom  zákazníkům  demonstrovali  a prakticky dokázali  účinnost  antibakteriálního nátěru a tím i správnost jejich investice, nabízíme jim zdarma aplikaci zkušebního vzorku nátěru přímo v jejich provozu ( jedná se o zkušební plochu o velikosti  1,00 m2) .

…proč natírat každý rok, když stačí 1x za 10 let!

Způsoby aplikace

      Aplikace se provádí  štětcem, válečkem se syntetickým chlupem nebo nástřikem bez vzduchu při tlaku 1500 – 3000 psi a velikosti hrotu 17 – 23thou.

      Podklad by měl být pokud možno pevný, čistý a suchý, bez nesoudržných látek jako je špína, prach, rez, opadávající omítka atd. Pro aplikaci je potřeba,  aby  byla minimální teplota 3°C, doporučená teplota je alespoň 5°C . V případě výskytu větších porostů plísní je tyto nutné seškrábat. Poté je nutno aplikovat biocidní přípravek BIODEX WASH, který zárodky plísní zahubí. Na zahubení veškerých zárodků plísní a řas je potřeba 7 dní.

      Poté je nutno aplikovat penetrační nátěr BOND-PRIME při krytí 5m2/L, který má pro kontrolu správné aplikace kontrastní zelenou barvu.

      Po zaschnutí primeru je možno aplikovat nátěr Biodex HB ve 2 vrstvách. Druhou vrstvu je možno aplikovat až po zaschnutí  první vrstvy ( dle podmínek za  1 – 4 h ). V průběhu aplikace je nutné pravidelně kontrolovat tloušťku vrstvy nátěru pomocí měrky mokrých nátěrů. Finální nátěr je vytvrzen po minimálně 12 hodinách.

     Detailní informace pro aplikaci nátěru jsou k dispozici v aplikačním průvodci.

Cena aplikace je 240,-Kč/m2 ve 2 vrstvách.

Tabulka spotřeby/vydatnosti nátěru Biodex HB

Vrstva Minimální DFT (μm)
  l/m2 m2/l WFT (μm) DFT (Mm)
1. 0,25 4 250  
2. 0,25 4 250  
Celkem 0,5 2   245