Víc než izolace...
phone+420 735 700 770
AKCE 10 % sleva

Duben je ten pravý čas na zateplení

Využijte naší jarní akční nabídky. A zatepluje se slevu 10 %.

Chytré nátěry – program Antigraffiti

Zahrnuje několik druhů antigraffiti nátěrů, které jsou určeny jako preventivní ochrana fasád, zdí nebo objektů. Do tohoto systému patří také odstraňovače graffiti a odstraňovače stínů, které zůstávají po předcházejícím nedokonalém čištění graffiti.    

Jedinečnost našeho programu spočívá v tom, že na ošetřený povrch barva (spray) špatně přilne a při čištění ji lze snadno odstranit a to pouze pomocí teplé vody a houby, případně kartáče – není potřeba  žádné jiné čistící prostředky. Po odstranění graffiti teplou vodou není potřeba opakovat aplikaci nátěru. Tím dochází k minimalizování nákladů potřebných jak na odstranění  graffiti, tak také na obnovu ochranného nátěru.

Účinek ochranného nátěru v jedné vrstvě je až 10 let, lze aplikovat na nejrůznější  povrchy se zachováním původního vzhledu, na ošetřeném povrchu nedrží ani samolepky či plakáty.

Výhody antigraffiti nátěrů:

  • dlouhodobá ochrana před poškozením graffiti – pokud není mechanicky poškozen je účinek ochranného nátěru NU-GUARD až 10 let
  • pro odstranění graffiti není potřeba žádných dalších čistících prostředků – stačí pouze teplá voda a kartáč
  • ochranný nátěr lze aplikovat na nejrůznější povrchy jako jsou omítky, beton, mramor, sklo, sklolaminát, kov, kachličky, atd.
  • ochranný nátěr je čirý ( polomatný nebo lesklý ), lze jej proto aplikovat i na místa, kde je důležité zachovat původní vzhled objektů, např. objekty v památkových zónách, sochy, mosty.
  • jednoduchá aplikace pomocí štětce nebo válečku, po odstranění graffiti není potřeba obnovovat nátěr, graffiti lze odstraňovat z ošetřených ploch opakovaně
  • ošetřený povrch je odolný i vůči lihovým popisovačům a fixům, na povrch nepřilnou ani samolepky a plakáty
  • většinou stačí aplikace pouze jedné vrstvy bez nutnosti penetrace
  • kromě čirého provedení se vyrábí také ve čtyřech základních barvách ( v případě potřeby lze objednat jakoukoliv barvu dle vzorníku RAL )

Možnosti a oblasti využití:

  • veřejná prostranství, náměstí, vlaková a autobusová nádraží, podchody, pasáže, mosty, terasy, kamenné zídky, výlohy obchodů, dopravní značky, čekárny, prostředky MHD
  • památkové a historické zóny, sochy, parky, reprezentativní plochy

Způsoby aplikace:

Antigraffiti nátěry

Antigraffiti nátěry je možno aplikovat pomocí štětce, válečku nebo bezvzduchým nástřikem. Obvykle stačí  1 vrstva nátěru o vydatnosti 6,0-10,0 m2/l, v závislosti na pórovitosti povrchu. V případě savého povrchu je potřeba aplikovat ve dvou vrstvách. Teplota pro aplikaci je min. 5°C , relativní vlhkost nesmí být vyšší  než 85%. Suchý na dotek za 1-2 h, úplné vytvrzení za 6 h. Pokud není ošetřený povrch mechanicky poškozen, poskytuje ochranu až 10 let.

Odstraňovače graffiti – AG 2, AG 3, AG 4

Odstraňovače graffiti slouží k odstranění nástřiků provedených aerosolovými spreji, permanentními značkovači a lihovými fixy z povrchů, které nebyly preventivně ošetřeny antigraffiti nátěrem. Odstraňovače graffiti se dělí dle jejich účinnosti a možnosti použití na tři skupiny.

AG 2 lze použít na odstranění  graffiti z háklivých povrchů jako jsou dopravní značky, polykarbonátová prosklení a plasty bez ovlivnění transparentnosti nebo poškození povrchů. AG2 se aplikuje na čištěný povrch štětcem a poté se setře měkkým hadříkem. Nakonec důkladně opláchnout vodou.

 

Přípravek AG 3 je určen k odstraňování graffiti z neporézních povrchů, jako jsou lesklé nátěry, kachličky, kovové konstrukce.

Přípravek AG 4 je určen k odstraňování graffiti z více porézních nebo značně poškozených povrchů, kde je požadována delší doba působení.  Lze jej použít k čištění zdiva a betonu, lze jej ale s úspěchem použít také na neporézní  povrchy se silným znečištěním, jako jsou obklady a kovové konstrukce.  Proto má AG 4 povahu gelu, aby nestékal ze svislých povrchů. Přípravek AG 4 se volně aplikuje na postiženou oblast pomocí kartáče a lehce se drhnou. Ponechá se  2 - 3 minuty působit a poté se důkladně opláchne vodou. Je-li třeba provést opakovanou aplikaci, je potřeba postiženou oblast vysušit.