logo Víc než izolace ...

Potřebujete poradit?

+420 735 700 770 po-pá 8:00 - 17:00
cs
  • sk

Potřebujete poradit

+420 735 700 770

Čím zateplit dřevěnou chatu?

picture

Dřevěná chata je oázou klidu a pohodlí, místem, kde si můžeme odpočinout a načerpat síly. Pokud chcete chatu využívat po celý rok, je kvalitní zateplení v podstatě nutností. Vhodná izolace nejenže udržuje teplo uvnitř, ale také chrání strukturu chaty před vlhkostí a plísněmi. Jaké je ale ideální řešení, které vám umožní zateplovat rychle, efektivně a především bez narušení rázu chaty?

Zateplení od základů po střechu

Komplexní zateplení začíná u základů a končí u střechy. Každá část chaty vyžaduje specifický přístup a materiály. Izolace základů je prvním krokem, který mnozí přehlížejí. Základy jsou totiž klíčové pro celkovou stabilitu a životnost stavby. Lze tak výrazně snížit tepelnou ztrátu a zabránit vnikání vlhkosti.

Také stěny a utěsnění oken a dveří dřevěné chaty vyžadují kvalitní izolaci, která zabrání úniku tepla. A pak je tu pochopitelně střecha, která bývá největším zdrojem tepelných ztrát. Správně zateplená střecha dokáže výrazně snížit náklady na vytápění a zajistit komfortní prostředí po celý rok.

Stříkaná polyuretanová pěna - vynikající řešení

A jak tedy na to? Ať už se rozhodnete zateplovat celou stavbu nebo třeba pouze střechu, doporučujeme stříkanou polyuretanovou pěnu. Tato metoda je stále populárnější díky svým jedinečným vlastnostem. Stříkaná polyuretanová pěna nabízí vynikající tepelnou izolaci, která vás ochrání před zimou i vedrem. Díky své schopnosti expandovat vyplní všechny mezery, škvíry a nerovnosti. To znamená, že eliminuje tepelné mosty a fuky, které jsou častou příčinou tepelných ztrát nejen u dřevěných chat.

Jednoduchá aplikace

Aplikace stříkané pěny je rychlá a efektivní. Pěna se aplikuje přímo na povrch a během několika sekund expanduje a tuhne. Tento proces zajišťuje, že izolace je dokonale přilnavá k povrchu a vytváří jednolitou vrstvu, která chrání před teplem i chladem.

Životnímu prostředí naproti

Moderní polyuretanové pěny jsou ekologicky šetrné, neobsahují škodlivé látky a mají dlouhou životnost. Jejich použití tak přispívá nejen k energetické úspornosti, ale také k ochraně životního prostředí.

Zateplujte chytře s Chytrou pěnou

Chytrá pěna představuje revoluční řešení pro zateplení dřevěných chat. Jde o kvalitní německou polyuretanovou pěnu, která je koncipovány přímo pro naše klimatické podmínky. Díky svým vlastnostem a vysoké účinnosti se stává první volbou pro mnoho majitelů chat.

Získejte maximální energetickou úsporu díky Chytré pěně. Objekt do 200 m2 zateplíme už za 1 den, což znamená minimální narušení vašeho komfortu. Pro zateplení nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám se vším poradíme.

Autor článku:

Petr Drochýtek

Specialista na zateplení PUR pěnou.info@chytrapena.cz

Specialista na zateplení PUR pěnou.